Примітка :
Конституція України, ст.59 ч.2 :
« Для забезпечення права на захист від обвинувачення та надання правової допомоги при вирішення справ у судах та інших державних органах в Україні діє адвокатура».
Стаття 20 ч.1 п.1 ЗУ « Про Адвокатуру та адвокатську діяльність»:
«Під час здійснення адвокатської діяльності адвокат має право вчиняти будь –які дії, не заборонені законом , Правилами адвокатської етики та договором про надання правової допомоги , необхідні для належного виконання договору про надання правової допомоги :
1) звертатися з адвокатськими запитами , в тому числі щодо отримання копій документів,до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб, підприємств, установ, організацій, громадських об’єднань, а також фізичних осіб.»
Стаття 23 ч.1 п.1 ЗУ « Про Адвокатуру та адвокатську діяльність»:
«Забороняється будь-яке втручання і перешкоди здійсненню адвокатської діяльності».
Стаття 24 ч.3 ЗУ « Про Адвокатуру та адвокатську діяльність»
« Відмова в наданні інформації на адвокатський запит, несвоєчасне або неповне надання інформації. надання інформації. що не відповідає дійсності, тягнуть за собою відповідальність, встановлену законом, крім випадків відмови в наданні інформації з обмеженим доступом».
Стаття 212-3 ч.1 КУ пАП :
« Неправомірна відмова в наданні інформації, несвоєчасне або неповне надання інформації, надання інформації, що не відповідає дійсності, у випадках, коли така інформація підлягає наданню на запит громадянина чи юридичної особи або на адвокатський запит, запит кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, її палати або члена відповідно до Закону України « Про Адвокатуру та адвокатську діяльність», відповідно до законів України «Про інформацію», «Про доступ до публічної інформації» ,«Про звернення громадян», «Про доступ до судових рішень», « Про засади запобігання і протидії корупції»,-
тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від 25 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.»